Wianek ślubny – inne spojrzenie na ozdobę do włosów

Wianek ślubny – inne spojrzenie na ozdobę do włosów

Kategorie : Moda Ślubna

Wianki ślubne ostatnio są bardzo modne. Wiele pań młodych rezygnuje z welonu, by przystroić włosy wiankami. To pięknie wygląda i dodaje mnóstwo dziewczęcości. Utarło się jednak, że wianki pasują tylko do niektórych stylów sukni i przyjęcia – boho, rustykalnego lub wiejskiego. To jednak nieprawda! Wianek ślubny niejedno ma imię! I można znaleźć odpowiedni wianek do wielu różnych stylizacji. Sprawdź!

Wianki ślubne do włosów

Wianki ślubne do włosów to nie jest wcale nowy trend! Ich pojawienie się kilka lat temu za sprawą mody na śluby boho i rustykalne to tylko przypomnienie sprzed lat. Panny młode nosiły wianki na włosach do ślubów w Polsce setki lat temu. Wianek miał symbolizować panieństwo, czystość, łagodność, tak samo, jak teraz welon.

Obecnie wianki ślubne są elementem wielu różnych stylizacji ślubnych. Są przeurocze – delikatne i zwiewne, mogą podkreślać urodę panny młodej. Wyglądają bardzo dziewczęco i bardzo świeżo, ale wybierają je nie tylko kobiety o delikatnym typie urody czy dziewczęcych rysach. Dobrze dobrane mogą podkreślać kobiecość i żywiołowość panny młodej.

Wybierając wianek ślubny do włosów warto zastanowić się przede wszystkim nad stylem wesela i stylem sukni ślubnej. To jeden z najbardziej rzucających się w oczy elementów stylizacji, dlatego jego kolor, wielkość, gęstość i rodzaj powinny być dobrze dopasowane do całości. Wianek na ślub to ozdoba jedyna w swoim rodzaju. Powinna być przygotowana przez kogoś, kto naprawdę się na tym zna, by był piękny i wytrzymały. W końcu powinien zostać na głowie w nienaruszonym stanie przez wiele godzin! Warto zastanowić się nad kolorem i stylem, a także dopasować wielkość wianka do fryzury, a rodzaj kwiatów do bukietu panny młodej i kwiatów w butonierce pana młodego.

Wianek z żywych kwiatów

Wianek z żywych kwiatów to najczęstszy wybór, chociaż niejedyny. Wiele osób decyduje się na kwiaty sztuczne lub po prostu biżuteryjny wianek z różnych innych ozdób. Jednak to żywe kwiaty wiodą prym. Nic dziwnego, są piękne, pachną, mają niezwykłe kolory i są po prostu zachwycające. Wianek z żywych kwiatów ma tylko jedną wadę – niektóre gatunki naprawdę nie przetrwają długo bez wody i po kilku godzinach wianek nie wygląda już tak pięknie, jak w momencie, kiedy panna młoda upina go na włosach.

Wianek z żywych kwiatów na ślub może wiele symbolizować, podobnie jak bukiet. Każdy kwiat ma swoje znaczenie, ale nie warto się nad nimi szczególnie zastanawiać. Warto kierować się własnym gustem. Zazwyczaj żywe wianki mają za zadanie dodać lekkości, delikatności i dziewczęcości stylizacji panny młodej. Wianek z żywych kwiatów sprawia, że każda fryzura staje się niepowtarzalna i wyjątkowa!

Wianek z kwiatów na ślub – jakie rodzaje kwiatów?

Wianki z żywych kwiatów są zdecydowanie najpiękniejsze. I są bardzo, bardzo różne! Panny Młode mają bardzo szeroki wybór kwiatów, z których chcą zrobić wianek. Dlatego mogą się one od siebie bardzo różnić. Od delikatnych wianeczków z gipsówki, poprzez większe i bardziej dziewczęce z kolorowych eustom czy róż, aż do wielkich kwiatowych ozdób, na przykład z hortensji!

Wianki z żywych kwiatów na ślub jest naprawdę piękną dekoracją. Rodzaj kwiatów i kolory warto dopasować do stylu sukni, rodzaju urody Panny Młodej i klimatu wesela. Na wiejskim czy rustykalnym przyjęciu najlepiej sprawdzą się łąkowe kwiaty. Róże i eustomy są bardziej romantyczne, podobnie jak delikatne, białe kwiaty gipsówki czy eleganckie storczyki. Wianki do ślubu mogą być także wielogatunkowe i wielobarwne. Przeważają białe kwiaty i delikatne, pastelowe odcienie, ale nie jest to reguła. Można także sięgnąć po bardzo intensywne kolory, które będą pięknie kontrastowały z bielą sukni. Warto w wianek wpleść trochę listków, na przykład eukaliptusa, ładnie wyglądający na tle kolorów kwiatów. Wybierając kwiaty zwróć uwagę, czy nie są to gatunki, które mają tendencję do pylenia, ponieważ żółty pyłek osiadający na włosach i sukni ślubnej nie będzie się ładnie prezentował. Trudno także go sprać.

Wianek do ślubu – opaski i ozdoby

Wianek na ślub to nie tylko plecionka z żywych lub sztucznych kwiatów. Do wielu różnych stylów wesela najlepiej sprawdzi się wianek w postaci splecionych drucików z perłami lub kryształami Swarovskiego. Bez problemu znajdziesz mnóstwo tego rodzaju biżuteryjnych ozdób, które mogą oplatać twoją głowę. Część z nich jest bardzo delikatna, wygląda jak misterna biżuteria składająca się z drobnych kamyczków i drucików. Inne są znacznie większe i bardziej okazałe.

Wianki ślubne to mogą być także opaski z dodatkowymi dekoracjami. Idealnie wpisują się w styl vintage, ale nie tylko. Pasują do klasycznej sukni ślubnej oraz do pań młodych, które uwielbiają styl księżniczki. Można połączyć je z welonem – mogą zostać tak upięte, by podtrzymywać niżej spływający welon. Wianek z biżuterią lub z materiału ma tę ogromną zaletę, że jest ciągle świeży i nienaruszony. Zawsze wygląda idealnie tak samo.

Wianki ślubne na głowę nie na cały ślub

Jednym z ciekawszych rozwiązań, dzięki któremu panny młode nie muszą rezygnować z welonu, jest zmiana fryzury. Wiele kobiet na początku decyduje się na założenie welonu na uroczystość kościelną lub zachowują go aż do oczepin, czyli do północy. Wtedy welon zostaje zdjęty, by przekazać go nowej pannie młodej.

W tym momencie często panie młode postanawiają na głowę założyć wianek z kwiatów, opaskę lub innego rodzaju ozdobę do włosów, która doda nowego uroku fryzurze. Welon można zdjąć też po uroczystości kościelnej i po zakończeniu wszystkich oficjalnych części, zwłaszcza jeśli jest długi i niewygodny. W tym wypadku wianek jest świetnym rozwiązaniem – wystarczy go nałożyć i przypiąć, będzie wygodniejszy, a panna młoda nadal będzie wyglądać olśniewająco! Jeśli marzy ci się wianek, ale obawiasz się, że po godzinie kwiaty będą źle się prezentować, a także nie chcesz rezygnować z welonu, możesz zostawić wianek tylko na zdjęcia lub na plener. Wspaniałe zdjęcia gwarantowane!

Wianek do ślubu do różnych fryzur

Wianki ślubne pasują do różnego rodzaju fryzur. Najczęściej panny młode decydują się na rozpuszczone, lekkie loki, czasami nieco upięte z tyłu, na których kwiaty wyglądają najpiękniej. Wianek na ślub jednak tak naprawdę może pasować do każdej fryzury. Nie tylko rozpuszczone włosy i loki ładnie wyglądają w połączeniu z kwiatami.

Tak naprawdę wianek do ślubu może być założony nawet na włosy ze splątanym kokiem czy różnymi upięciami na bok. Wszystko zależy od tego, jaki wianek się dobierze. Włosy można wygodnie upiąć, by kark był odsłonięty, dzięki czemu będzie chłodniej i wygodniej, a kwiaty i tak będą się wspaniale trzymać. W stylu rustykalnym świetnie sprawdzają się wianki połączone ze splecionym mocno warkoczem, który delikatnie zwisa na ramieniu panny młodej. Warkocz także można udekorować kwiatami znajdującymi się w wianku.

Udostępnij