Weselne dylematy: Jak uniknąć niezręcznych sytuacji?

Weselne dylematy: Jak uniknąć niezręcznych sytuacji?

Kategorie : Moda Ślubna

Organizując wesele, Parze Młodej przychodzi zmierzyć się z różnymi, niekiedy mało wygodnymi, sytuacjami. Jak zachować twarz, nie popełniając żadnego faux-pas?

Szykujesz się do ślubu? Nie zapomnij o wyjątkowej biżuterii, która podkreśli Twój urok!

Zapraszamy do obejrzenia naszych kolekcji biżuterii  ślubnej – kolekcje by Novia Blanca.

Jak zaprosić gości bez dzieci?

Coraz częściej Młode Pary decydują się na urządzenie uroczystości jedynie dla dorosłych, bez udziału najmłodszych. Powodów takiej decyzji może być wiele: od kwestii finansowych, przez brak odpowiednich warunków i opieki dla dzieci, na indywidualnych preferencjach nowożeńców kończąc. Jak zatem zaprosić gości, przekazując, by przyszli bez swoich pociech i jednocześnie nikogo nie urazić?

Wiele Młodych Par decyduje się na krótką, lecz jasną notatkę: „Zapraszamy bez dzieci”. Zasady savoir-vivre nie określają, jaki sposób na zaproszenie bez dzieci będzie najbardziej elegancki. Przyjmuje się jednak, że zaproszone są jedynie osoby wymienione na zaproszeniu. Zatem, jeśli nie pojawiły się na nim dane dzieci bądź adnotacja: „z dziećmi” – najmłodsi nie są zaproszeni.

Najlepszym rozwiązaniem zdaje się być jednak szczera rozmowa. Przedstawcie zaproszonym gościom swoją decyzję, nie musicie koniecznie wyjawiać jej powodu. Zróbcie to z możliwie jak największym wyprzedzeniem, by rodzice mogli bez problemu zorganizować dla swoich dzieci opiekę na czas weselnej zabawy. Bez odpowiedniej komunikacji pojawia się ryzyko wpadki na weselu. Gdy jedna para zabierze ze sobą pociechy, a inna nie, dojdzie do niezręcznej sytuacji. Natomiast odpowiednie podejście pozwoli cieszyć się komfortem nowożeńcom, a przecież to ich samopoczucie jest tego dnia najważniejsze. Goście powinni zrozumieć Waszą decyzję.

Jak zakomunikować, że wolelibyście inne prezenty niż kwiaty?

Wiele Młodych Par nie chce dostawać kwiatów z okazji ślubu – później nie wiedzą, co właściwie z nimi zrobić, a po kilku dniach bukiety i tak nadają się tylko do wyrzucenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest prośba o inny niż kwiaty prezent. Najczęściej Państwo Młodzi dołączają odpowiednią adnotację do zaproszeń. Może to być wierszyk w lekkiej formie lub intuicyjna grafika.

Takie rozwiązanie stało się dziś standardem i uchodzi za najbardziej rozważne. Ponadto goście zwracają uwagę na symbole umieszczone na zaproszeniu. Obok grafiki z przekreślonymi kwiatami może znaleźć się symbol z butelką wina, który zasugeruje, że to właśnie ten prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu goście unikną wpadki na ślubie i podarują idealny upominek.

W jaki sposób usadzić gości przy weselnych stołach?

Przy tzw. stole prezydialnym zasiada Młoda Para oraz świadkowie w następującej konfiguracji: Panna Młoda po prawej stronie Pana Młodego, obok Panny Młodej świadek z osobą towarzyszącą, obok Pana Młodego świadkowa z osobą towarzyszącą. Możecie także postawić na zasadę precedensji i jako Młoda Para usiąść przy stole z rodzicami: Panna Młoda po prawej stronie Pana Młodego, obok Panny Młodej rodzice Pana Młodego, obok Pana Młodego rodzice Panny Młodej. Taka konfiguracja oznacza, że rodzice przyjęli dziecko do swojej rodziny.

Jeśli przy stole prezydialnym siedzą Para Młoda i świadkowie, dwa najbliższe stoły powinny należeć do bliskiej rodziny. Przy następnym stole powinni zasiąść najbliżsi przyjaciele Pary Młodej. Ze względów praktycznych, osoby starsze najlepiej posadzić przy stole znajdującym się daleko od parkietu i głośników. Nie sadzajcie przy jednym stole osób, które są skonfliktowane. Najlepiej dobierać gości pod względem wieku lub zainteresowań. Nie należy rozdzielać małżeństw i osób w związkach. Dzieci w wieku poniżej 3 lat sadzamy obok ich rodziców, te starsze mogą siedzieć przy oddzielnym stole dla najmłodszych. Pamiętajcie także o stole dla usługodawców: kamerzysty, fotografa, zespołu, wodzireja itd.

Przy dobieraniu miejsc niekiedy zdarzają się wpadki weselne. Pamiętaj, aby proces ten szczegółowo zaplanować. Dobra praktyka nakazuje, aby co najmniej dwa razy sprawdzić, czy konfiguracja jest odpowiednio dopasowana. Dzięki temu Twoi goście będą czuli się komfortowo.

Jak zadbać o idealne samopoczucie?

Częste wizyty w łazience mogą zepsuć całą zabawę. Wbrew pozorom toaletowe wpadki czasem się zdarzają. Na szczęście możesz ich łatwo uniknąć. Przede wszystkim nie pij wcześniej napojów o działaniu moczopędnym. Mowa tu o kawie, sokach, napojach energetycznych czy naparach ziołowych. Natomiast bardzo dobrze sprawdzi się zwykła woda.

Częste opuszczanie sali weselnej niekiedy wywołuje dyskusje, a wielokrotne wizyty w łazience powodują duży dyskomfort. Warto zadbać o odpowiednie samopoczucie przed ślubem i zachować optymalną dietę. Dzięki temu wpadki toaletowe nie będą Ci towarzyszyć.

Idealnie dopasowana suknia

Bardzo często weselne wpadki dotyczą niedopasowanego ubioru. Zdarza się, że suknia wydaje się za mała lub za duża tuż przed rozpoczęciem ceremonii. Bywa to wynikiem błędów dietetycznych, spowodowanych stresem. Gdy przed ślubem jesz za mało lub za dużo, waga możesz się wahać.

Najczęściej takiej wpadki na weselach można uniknąć. Wystarczy przymierzyć strój kilka dni przed ślubem. W tym czasie ewentualny problem można jeszcze naprawić. Lokalny krawiec na pewno wykona poprawki, a Ty będziesz wyglądać rewelacyjnie podczas ceremonii.

Nieobecność usługodawców

Ryzyko związane z taką sytuacją jest niewielkie, jednak wpadki na ślubach czasami się zdarzają. Przede wszystkim sprawdź, czy fotograf lub DJ prowadzi działalność gospodarczą bądź pracuje dla firmy. Bardzo ważne są również opinie klientów. W ten sposób upewnisz się, że masz do czynienia z uczciwą, a zarazem profesjonalną osobą.

Pamiętaj, że wpadki ślubne zdarzają się nawet na perfekcyjnie przygotowanym weselu. Nagły wypadek czy choroba usługodawcy to czarny scenariusz, na który nie masz wpływu. Możesz jednak zapytać go, czy oferuje zastępstwo na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli nie, warto samemu zadbać o plan B. Dzięki temu zatroszczysz się o każdy detal, a goście będą bawić się świetnie i docenią Twoje zaangażowanie.

Wpadki wesele – jak ich uniknąć?

Przede wszystkim drobna wpadka na ślubie nie przekreśli szansy na udaną uroczystość. Wręcz przeciwnie – wiele sytuacji można obrócić w żart, a tym samym rozluźnić atmosferę. Przejęzyczenia przy składaniu przysięgi małżeńskiej czy spóźnienia niektórych gości czasami się zdarzają. W takich sytuacjach należy po prostu zachować spokój.

Ponadto trudno, aby pojedyncza wpadka wesele zepsuła. Takie sytuacje to naprawdę rzadkość. Natomiast nawet tych małych błędów warto unikać, aby nie dokładać sobie niepotrzebnego stresu. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę nasze rady, a na pewno ceremonia będzie udana.

Przede wszystkim wypisz listę wszystkich szczegółów, aby przygotować się na ten wyjątkowy dzień. Ponadto bądź gotów na nieprzewidziane sytuacje, a poważna wpadka na weselu na pewno Ci się nie przydarzy. Weź pod uwagę nasze wskazówki i ciesz się udanym weselem.wpadka weselem z rodziną i przyjaciółmi!

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ślub rustykalny: suknia i biżuteria ślubna boho
Jak dobrać biżuterię ślubną do typu urody?
Trendy ślubne: jakie ozdoby do włosów będą modne w 2021?
Trendy ślubne: najmodniejsza biżuteria 2021!
Warkocze na wesele 2021 - fryzury ślubne
Fryzury ślubne z welonem i bez welonu
Koki u upięcia na wesele - klasyczne fryzury ślubne
Biżuteria do sukni ślubnej
Najmodniejsze fryzury ślubne sezonu 2020
Suknie ślubne 2021
Biżuteryjne grzebienie do włosów
Czym ozdobić ślubną fryzurę?
Jak dopasować biżuterię ślubną do stylizacji?
Jakie kolczyki wybrać na ślub?
Jak dobrać dodatki do sukni ślubnej?
Kolczyki ślubne:- złote czy srebrne?

Udostępnij