Ślubne oszczędności: jak zapłacić mniej za ślub i wesele?

Ślubne oszczędności: jak zapłacić mniej za ślub i wesele?

Kategorie : Moda Ślubna

Planujecie swój wielki dzień, ale ograniczony budżet nie pozwala na spełnienie Waszych marzeń? Oto kilka sposobów, by ograniczyć niektóre ślubne wydatki i zaoszczędzić pieniądze. Zapraszamy do lektury!

Wybierz termin poza sezonem ślubnym

Najczęściej wybierane są terminy w soboty w ciepłych porach roku – a dlatego, że cieszą się największym zainteresowaniem, są także najdroższe. Jeśli chcecie zaoszczędzić sporą kwotę, rozważcie zorganizowanie ślubu i wesela jesienią lub zimą – to również ma swoje zalety i w żaden sposób nie umniejsza początku Waszego małżeństwa. Inspiracje na jesienny ślub znajdziecie w poprzednim naszym wpisie: Organizujemy jesienne wesele! Porady, inspiracje.  

ślub poza sezonem

Zrób własnoręcznie dekoracje

Na pewno będzie Cię to kosztować znacznie więcej czasu niż pieniędzy. Wynajęcie specjalistów od dekorowania sal weselnych i kościołów sporo kosztuje – z pewnością jest to opcja dla tych, którzy wolą zaoszczędzić własne czas i wysiłek. Jeśli jednak szukasz możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, poszukaj inspiracji i stwórz własnoręczne dekoracje. Nie potrzeba wiele, by pięknie ozdobić kościół i salę weselną – tym bardziej, jeśli w Twoim guście jest minimalizm.

dekoracje weselne

Wypożycz suknię lub kup używaną

Zakup nowej sukni to jeden z największych ślubnych wydatków. Wiele z Panien Młodych nie widzi potrzeby płacenia za kreację, którą założą na jedną imprezę i decyduje się na znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązania. Jednym z nich jest wypożyczenie sukni ślubnej. Warto zaznaczyć, że wówczas na Pannie Młodej spoczywa większa odpowiedzialność – podczas ślubu i wesela suknia nie może zostać uszkodzona (inaczej wiąże się to z dodatkowymi kosztami). Panna Młoda nie musi jednak martwić się, co później zrobić z suknią – a nie zawsze udaje się sprzedać kupioną kreację. Wypożyczenie sukni ślubnej zawęża wybór tej idealnej – z pewnością będzie mniej modeli, które będą w Twoim guście i jednocześnie w Twoim rozmiarze. Kupno sukni używanej z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i da większe pole do wyboru – zawsze możesz wprowadzić niewielkie poprawki krawieckie w sukni, która przypadnie Ci do gustu, ale nie będzie w Twoim rozmiarze. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że znacznie trudniej będzie Ci sprzedać suknię po uroczystości, a w szafie będzie zajmowała sporo miejsca.

suknia ślubna

Korzystaj z dobrodziejstw sezonu

Ta porada dotyczy zarówno kwiatów, jak i menu. Sezonowe kwiaty, warzywa i owoce są tańsze niż na przykład te, które trzeba sprowadzać zza granicy. Weź to pod uwagę, komponując menu czy planując dekoracje stołów, sali weselnej i kościoła.

kwiaty na ślub

 

Mamy nadzieję, że z naszymi poradami uda Ci się zaoszczędzić trochę na organizacji ślubu i wesela. Jeśli szukasz pięknej biżuterii w przystępnych cenach, odwiedź nasz sklep internetowy – Novia Blanca!

Udostępnij