Miejsca na wesele w Wielkopolsce – najpiękniejsze sale weselne

Miejsca na wesele w Wielkopolsce – najpiękniejsze sale weselne

Kategorie : Moda Ślubna

Organizacja wesela – Wielkopolska

Sale weselne w Wielkopolsce są bardzo różne, więc każda para młoda może mieć pewność, że znajdzie coś, co będzie idealnie odpowiadało jej wyobrażeniom. Wyróżniają się stylem, otoczeniem, a także oferowaną kuchnią. Część z nich jest tak urokliwa i zagospodarowana, że można w nich urządzić ślub plenerowy, który będziecie wspominać ze wzruszeniem.

Jeśli chodzi o wesela, Wielkopolska ma ogromną ofertę – od nowoczesnych przestrzeni, poprzez rustykalne stodoły, zachwycające plenery aż do najpiękniejszych pałaców. Wszystko więc zależy od tego, o jakim weselu marzycie i jaki styl jest wam najbliższy. Wybieranie miejsca na wesele jest stresujące i czasochłonne, mamy nadzieję, że z naszą listą szybciej uporacie się z tym problemem. Do dzieła!

Sale weselne Poznań

Poznań to stolica Wielkopolski i dość duże miasto, które ma naprawdę ciekawą ofertę dla Państwa Młodych. Stosunkowo nowym obiektem na mapie Poznania jest Brzeg Wschodni. To miejsce w pobliżu Warty, które znajduje się na ulicy Wioślarskiej. Jest tutaj sala weselna, która może pomieścić do 120 osób oraz mały hotel z 12 miejscami noclegowymi. Brzeg Wschodni ma także miejsce, w którym można zaaranżować ślub w plenerze. Wszystko w uroczym stylu wakacyjnym z domieszką glamour. Można zamówić menu wegańskie czy bezglutenowe.

O wiele bardziej eleganckim miejscem na wesele w Poznaniu jest Hotel Rezydencja Solei przy ulicy Wałeckiej. Mieści się tutaj do 130 gości, a hotel jest nieco większy – pomieści 50 osób. Obiekt ma miejsce do zaaranżowania ślubu plenerowego. To elegancki, luksusowy hotel, w którym goście mogą skorzystać z sauny, a menu jest całkowicie dopasowywane do potrzeb gości, także indywidualnie. Jeśli lubisz bardziej eleganckie klimaty, ten hotel na obrzeżach miasta sprawdzi się o wiele lepiej.

Spokojne wesele – wielkopolska przyroda

Jeśli jesteście miłośnikami przyrody i szukacie spokojnego miejsca, by wziąć ślub i świętować ze swoimi przyjaciółmi i bliskimi w spokoju, Wielkopolska ma kilka takich wyjątkowych miejsc. Jednym z nich jest Hotelik Rozmaitości. To naprawdę „hotelik” – jest niewielki, na sali zmieści się zaledwie 16 osób. Jednak jego położenie w Puszczy Zielonki, czyste powietrze i dzika przyroda sprawiają, że wiele osób to właśnie w tym miejscu chce wziąć ślub i zrobić poślubny obiad dla najbliższych.

Świetne miejsce na wesele w Wielkopolsce to Ranczo w Dolinie w Kiszkowie. To miejsce położone w malowniczych okolicznościach przyrody, gdzie można wypocząć i się zrelaksować. Obiekt posiada przestrzeń, w której można zrobić ślub plenerowy, a nawet ogrody zimowe, gdzie ślub może odbywać się przy chłodnej pogodzie. Ranczo w Dolinie ma aż trzy miejsca: chatę z kominkiem i ogrodem zimowym do 30 osób, Starą Kuźnię, gdzie mieści się do 70 osób i rotundę ze spichlerzem do 160 osób. Oferuje wariacje na temat kuchni staropolskiej, opartej na lokalnych produktach. W ofercie jest także menu wegańskie i wegetariańskie, a z noclegu może skorzystać 60 osób.

Pałacowe wesela Wielkopolska

Marzy ci się ślub w pałacu, w eleganckim otoczeniu, w blasku świec i w najpiękniejszych pomieszczeniach? W takim razie warto zwrócić na położony w miejscowości Swadzim Kasztanowy Pałac. W pałacu można zrobić przyjęcie do 120 osób, ale w rozległych ogrodach pałacowych zmieści się namiot, w którym może być aż 150 osób! Miejsce oferuje także hotel dla 38 osób. To urokliwa lokalizacja ze wspaniałym krajobrazem. Przypałacowy kompleks ogrodów to aż 7 hektarów, idealne miejsce na sesję poślubną. W hotelu można dopasować menu do potrzeb gości.

Ciekawą ofertę dla Państwa Młodych ma Pałac Mierzęciń Wellnes & Wine Resort w Mierzęcinie. W obiekcie jest kilka miejsc, gdzie można zrobić przyjęcie, sale są na 20-120 osób, w altanie na powietrzu można urządzić przyjęcie dla 200 osób. Jednocześnie jest to duży hotel, w którym może przenocować aż 150 osób. Na uwagę zasługują parki i ogrody, które otaczają pałac i są do dyspozycji gości. To aż 15 hektarów przestrzeni! Dodatkową atrakcją są lokalne wina, które produkuje pałac. Co ważne, nad każdą uroczystością czuwa opiekun, który jest doradcą i pomoże w organizacji całego przyjęcia. To duża dogodność dla Państwa Młodych.

Industrialne sale weselne Wielkopolska

A może ślub w industrialnym wnętrzu? Z czerwoną cegłą w tle, w specjalnie zaaranżowanych starych budynkach? Jeśli taki klimat do was przemawia, koniecznie zwróć uwagę na ofertę La Dolce Vita w Gnieźnie. Jest to obiekt, który pomieści do 150 osób, chociaż niestety pozbawiony możliwości nocowania. Na szczęście w mieście, nawet w bliskiej okolicy są hotele. W tym miejscu panuje iście włoska atmosfera. Jest przytulnie, nowocześnie i modernistycznie. Obiekt proponuje kuchnie w różnym stylu, więc możesz wybrać, co smakuje wam najbardziej.

O wiele bardziej surowy, industrialny styl panuje w Gorzelni 505 w Połajewie. Chociaż nazwa może nie trafia do Państwa Młodych, warto sprawdzić to miejsce. Jest to sala na 130 osób utrzymana w starym stylu zabytkowej gorzelni. Wokół obiektu znajduje się ogromny, bardzo ładny ogród, w którym można zrobić zdjęcia. Oferuje 47 miejsc noclegowych i wyroby z własnej wędzarni, idealne na wiejski stół.

Najpiękniejsze sale weselne Wielkopolska – styl stodoły

Wesela wiejskie i rustykalne są ciągle modne. Coraz więcej par młodych rezygnuje z eleganckiego hotelu i nowoczesnego wnętrza na rzecz… stodoły. W tym stylu organizuje się naprawdę cudowne wesela, z dekoracjami z rodzimych kwiatów i światełek czy świec.

Jednym z takich miejsc jest Stodoła Dyrkowo w Szyszłowie. Miejsce mieści aż 140 osób, a do tego oferuje 30 noclegów. W obiekcie można zaaranżować ślub w plenerze, czy to humanistyczny, czy cywilny. Dyrkowo to gliniany budynek z prawdziwą, drewnianą podłogą. Otoczenie zieleni i pól uprawnych sprawia, że jest bardzo autentyczne. Przebywanie na łonie natury zachwyci gości. Jest tylko jeden mankament – to tylko stodoła i hotel. Resztę podwykonawców, jak firma cateringowa, obsługa, dekoracje, trzeba zatrudnić osobno. Jeśli jednak lubisz aranżować wesela, to świetny pomysł!

W Jędrzejowie jest piękna, drewniano-kamienna, pełna słońca i lampionów Stodoła u Babci Magdy. Jest to miejsce, które pomieści 120 osób, około 35 może przenocować na miejsce. Stodoła także znajduje się w uroczym miejscu – na skraju Puszczy Noteckiej. Dzikość przyrody, rustykalne wnętrze, to wszystko sprawia, że możecie zorganizować niezapomniany, naprawdę wyjątkowy ślub, o którym goście długo będą mówić.

Udostępnij