KOLCZYKI NA ŚLUB - ZŁOTE CZY SREBRNE?

KOLCZYKI NA ŚLUB - ZŁOTE CZY SREBRNE?

Kategorie : Dodatki

Pytanie, które często zadają nam Panny Młode dotyczy wyboru odpowiedniego odcienia biżuterii na ślub. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, iż kolczyki na ślub to jedynie drobny element, który dopełnia całość. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrane potrafią wyciągnąć z urody Panny Młodej wszystko to, co najlepsze. Nasz artykuł, oparty na wieloletnim doświadczeniu, zawiera kilka cennych porad, który możesz pokierować się podczas zakupu idealnej biżuterii ślubnej.

Złoto czy srebro? To dylemat, przed którym staje większość, a odpowiedź nie jest prosta. Po pierwsze nie ma zasady, która mówi, że do sukni w kolorze czystej bieli pasuje tylko srebro, a do sukienek ciemniejszych złoto. Jest to często powtarzane stwierdzenie, które nie ma żadnego poparcia w rzeczywistości. Suknia w odcieniu ciemnego kremu czy nawet beżu może świetnie prezentować się ze srebrem! Kontrast, jaki daje takie połączenie sprawia, że srebrna biżuteria ślubna będzie widoczna i efektownie dopełni stylizację. Warto mieć też na względzie zdobienia na sukni. Wszelkie pasy i ozdoby na gorsecie są niemal zawsze w odcieniu srebra - narzuca to zatem wybór biżuterii. Ewentualny dobór kolczyków należy więc przemyśleć już na etapie kupna sukni.

Kolejną kwestią, którą trzeba mieć na względzie jest uroda Panny Młodej - jeśli lepiej wyglądasz w złocie i dobrze czujesz się w takich odcieniach, postaw na ten kolor. Brak ograniczeń dotyczy w szczególności pań, które zdecydowały się na klasyczne, proste suknie ślubne. Pamiętaj, że nie możesz kierować się wyłącznie tym, jak dany odcień złota lub srebra współgra z Twoją urodą. Ponieważ kolczyki na ślub to tak widoczny element biżuterii, należy go dobierać również pod kątem kształtu swojej twarzy, a nie tylko barwy. Dla przykładu delikatne kolczyki ślubne o kulistym kształcie powinny wybierać Panny Młode mające kwadratową twarz, natomiast wystrzegać się tego dodatku muszą posiadaczki okrągłych twarzy. Kolczyki na ślub powinny także współgrać z fryzurą, jaką Panna Młoda planuje mieć w trakcie swojego wielkiego dnia. W przypadku rozpuszczonych włosów można pozwolić sobie na długie, wiszące kolczyki. Jeżeli jednak planujesz kok lub finezyjne upięcie, ciekawym wyjściem będą małe, delikatne kolczyki ślubne. W wyborze pomiędzy złotem, a srebrem pomoże również zestawienie kolczyków z odcieniem włosów.

Te sprawdzone rady z pewnością pomogą Ci w dokonaniu wyboru. Nie będziesz musiała dłużej zastanawiać się, jakie kolczyki do sukni ślubnej będą strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak, że zawsze warto jest pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i delikatne eksperymenty. Być może odnajdziesz komplet biżuterii ślubnej, który wbrew pozorom stworzy spójną całość z resztą kreacji.

Niezależnie od tego czy przekona Cię srebrna biżuteria ślubna, czy złoty komplet kolczyków, najważniejsze, abyś czuła się w tej oprawie jak prawdziwa księżniczka!

Udostępnij