Jak wybrać tort weselny?

Jak wybrać tort weselny?

Kategorie : Moda Ślubna

Jesteście w trakcie przygotowań do tego wielkiego dnia? Tort weselny to nieodłączny element wesela, który osłodzi Wam początki małżeństwa. Jaki tort weselny powinniście wybrać? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę, wybierając tort weselny?

Zorientujcie się w ofertach cukierni znajdujących się w pobliżu sali weselnej. Wówczas nie będzie problemów z długim transportem. Przeglądając oferty cukierni, nie zapomnijcie obejrzeć galerii realizacji oraz przeczytać opinii pozostawionych przez klientów.

Wybór samego tortu to kwestia dosyć indywidualna. Możecie postawić na dopasowanie tortowych ozdób do pozostałych elementów wesela: Waszych strojów, dekoracji na sali, stylu imprezy. Możecie także zamówić indywidualny tort, który będzie nawiązywał np. do Waszych pasji.

Kolejną kwestią, którą musicie wziąć pod uwagę, jest smak tortu. Radzimy postawić na coś uniwersalnego, co zasmakuje większości Waszych gości. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie śmietanowy tort i owocowe dodatki, które nieco przełamią słodki smak. Możecie także kierować się porą roku – wiosną i latem zdecydowanie lepiej sprawdzą się lekkie, owocowe torty. Natomiast jesienią i zimą możecie zdecydować się na cięższy, bardziej kremowy tort.

Jak duży powinien być tort weselny?

Odpowiedź na to pytanie zależy od liczby gości, których zamierzasz zaprosić. Przyjmuje się, że na jednego gościa weselnego przypada 10-15 dag ciasta. Należy jednak pamiętać, że waga tortu zależy także od jego rodzaju. Torty śmietanowe są lżejsze niż np. te marcepanowe.

Bez obaw, przy wyborze wielkości tortu z pewnością pomoże Wam pracownik cukierni czy sam twórca ciasta.

Najmodniejsze torty weselne

Obecnie wiele Młodych Par wybiera torty udekorowane żywymi kwiatami. Popularne są także torty „naked”, czyli bez śmietanowej/kremowej warstwy zewnętrznej. Niezwykle modne są także eleganckie toppery – np. złote napisy „Miłość”, „Mr & Mrs”, „Love” czy imiona Pary Młodej.

tort na wesele

tort weselny

tort na wesele

tort weselny naked

tort ślubny

Udostępnij