Fryzury ślubne z welonem i bez welonu

Fryzury ślubne z welonem i bez welonu

Kategorie : Moda Ślubna

Każda przyszła panna młoda stoi przed wieloma dylematami. Jednym z nich jest wybór fryzury i ozdób jej towarzyszących.

W modzie ślubnej stawiamy na coraz śmielsze i nowocześniejsze rozwiązania, tym samym odchodząc od tradycji. Już od jakiegoś czasu welon przestał być nieodłącznym atrybutem panny młodej i wiele przyszłych żon z niego rezygnuje. Jaką fryzurę ślubną wybrać – z welonem czy bez?

Klasyka: fryzury ślubne z welonem

Wśród klasycznych upięć dla panien młodych niezmiennie królują upięcia ślubne z welonem. Jedną z najpopularniejszych fryzur są koki ślubne z welonem. Możliwe do wyboru są upięcia w kilku wariantach: tradycyjnego, wysokiego lub niskiego koka (tzw. hiszpańskiego) z dodatkiem ozdobnych kokówek (np. naszej kokówki LUCY). Hitem ostatnich sezonów jest także motyw BOHO i wpasowujące się w niego fryzury ślubne z kwiatami i welonem. Ciekawym rozwiązaniem, łączonym z welonem, jest także asymetryczne upięcie lub warkocz. Ten ostatni najmodniejszy jest w postaci luźnego splotu, w który często wpina się delikatne ozdoby – np. kwiatki, perełki. Panie gustujące w bogatych zdobieniach łączą ze sobą ozdoby i welon. Częstym ich wyborem są fryzury ślubne z opaską i welonem – wiele pań wybiera nasze opaski Novia Blanca: VALENA, MELISA, DALIA i wiele innych.

Zamiast welonu...

Polki coraz częściej odchodzą od tradycyjnego ubioru panny młodej: białej sukni, fryzury z welonem. Wybierają elementy garderoby tak, by oddawały one ich wyjątkowy, indywidualny charakter. Brak welonu nie oznacza wcale, że ślubna kreacja musi być uboga. Równie atrakcyjną alternatywą dla welonu są wszelkiego rodzaju ozdoby ślubne: grzebyki (polecamy nasze produkty: grzebyk VIVIEN, grzebyk ANASTASIA), spinki, stroiki, tiary (zobacz nasze produkty: tiara KATHRINE, tiara ASTRID), opaski, wianki z kwiatów, toczki z woalką czy kapelusze. Rezygnacja z welonu to szansa na gustowne wyeksponowanie niebanalnego upięcia, którego nie przysłoni już warstwa tiulu. Jakie fryzury ślubne bez welonu wciąż wyglądają efektownie? Panny młode bardzo często stawiają na: finezyjnie upięte, romantyczne loki i warkocze (szczególnie kłosy i warkocze francuskie).

Dwa w jednym

Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się fryzury, które świetnie prezentują się zarówno z welonem, jak i bez niego. Jest to praktyczny wybór dla każdej kobiety, która nie chce rezygnować z welonu podczas ceremonii, a na weselu pragnie cieszyć się swobodą podczas zabawy. Każda panna młoda może postawić na rozpuszczone włosy i welon – olśniewająco wyglądać będą zarówno panie z fryzurą tzw. boba, jak i posiadaczki dłuższych włosów. Uroku dodadzą subtelne fale, które pięknie prezentują się i z welonem, i bez niego. Do uniwersalnych fryzur, które sprawdzą się w wielu wariantach, zaliczyć można również boczne upięcia (np. luźny warkocz), niski kok czy wysoki węzeł.

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety, dlatego tak ważne jest, by wszystko było perfekcyjne. Wybór fryzury ślubnej może nie być łatwą decyzją, ale powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi upodobaniami panny młodej – by mogła nie tylko wyglądać, ale i czuć się wspaniale podczas tej niezwykłej uroczystości.

Udostępnij