DOBÓR BIŻUTERII DO SUKNI

DOBÓR BIŻUTERII DO SUKNI

Kategorie : Dodatki

STYL 

Wybór dodatków to ważna część tworzenia ślubnej stylizacji. Najważniejsze pytanie warto jednak postawić sobie na samym początku - "Jaki styl wybieram?". Biżuteria bowiem, podobnie jak inne elementy powinny być spójne i dobrane w sposób harmonijny. Nie znaczy to, że nie możesz bawić się różnymi stylami. Możesz, o ile wiesz jaki efekt chcesz osiągnąć. Przykładowo wybierając styl glamour pamiętaj by zachować konsekwencję. Bogata suknia nie oznacza, że powinnaś rezygnować z biżuterii. Jeśli się na to zdecydujesz stylizacja będzie wyglądała na wybrakowaną, gdyż nie tylko suknia powinna mieć bogaty charakter by całość oddawała styl glam. 

Przykładem mogą być dwie suknie glamour ze zdobieniami widoczne poniżej. W obu przypadkach sugerujemy nawiązanie do ażurowych zdobień i wybór okazałych kolczyków.

Kolczyki GALVIA ANTIQUE GOLD, Kolczyki MALVA SILVER

Jeśli wybierasz styl boho, klasyczne rozwiązania mogą się nie sprawdzić. Pamiętaj o tym, że oryginalność i nietypowe dodatki w dużej ilości będą bardziej pasować. Postaw na kamienie naturalne, chwosty lub mosiężną biżuterię.

Stylizacja boho z biżuterią z kamieniami naturalnymi CosmoStones.

KOLOR SUKNI 

Wbrew powszechnie utartej opinii nie jest tak, że do sukienek w ciemnych odcieniach pasuje złoto, a do jasnego ivory - srebro. Do ciemnego ecru możesz z powodzeniem dobrać srebrną biżuterię. Zadziała na zasadzie kontrastu i będzie bardziej widoczna. Jeśli jednak decydujesz się na czystą biel postaw na srebro. 

ZDOBIENIA

Gładkie suknie pozwalają na dowolność w wyborze biżuterii. Pasować będą zarówno ażury jak i klasyczne modele “teardrop”. Inaczej sytuacja ma się, gdy decydujesz się na suknię zdobioną - wtedy powinnaś nawiązać do motywów, które się na niej znajdują. W 99% przypadków ozdobne pasy lub aplikacje na sukni są srebrne co narzuca wybór srebrnej biżuterii. Koronkowe suknie zazwyczaj ozdobione są wzorem kwiatów lub liści. Nawiąż do tych elementów w biżuterii wybierając kolczyki z motywem florystycznym.

Srebrne zdobienia i motywy kwiatów i liści:

Kolczyki LISA SILVER, Kolczyki AVEO SILVER

Gładka suknia daje wiele możliwości:

Kolczyki VELA SILVER, Kolczyki VEIDA SILVER

Udostępnij