Buty na ślub i wesele: jakie wybrać?

Buty na ślub i wesele: jakie wybrać?

Kategorie : Moda Ślubna

Wybór butów na ślub i wesele to nie lada wyzwanie! Buty Panny Młodej muszą pasować do reszty stylizacji, pięknie się prezentować i być wygodne. Jak pogodzić to wszystko? W tym wpisie przedstawiamy nasze porady! Zapraszamy do lektury! 

Dobierz buty do swojej figury

Wbrew pozorom buty to szalenie ważna część stylizacji - może wpłynąć na nią pozytywnie albo...całkiem ją zrujnować! Przede wszystkim należy pamiętać, że nie każdej kobiecie będzie pasował każdy model obuwia. Wysoka, cienka szpilka nie będzie dobrze się prezentować przy masywnej łydce. Kobietom o figurze w typie gruszki poleca się proste modele, z odsłoniętą stopą, które nie będą skracać optycznie nóg. Posiadaczki szczupłych nóg powinny postawić z kolei na zabudowane modele, które zrównoważą proporcje. 

Dobierz buty do pory roku

Pora roku oraz pogoda mają duże znaczenie podczas wyboru ślubnego obuwia. Jeśli weźmiesz ślub zimą, najprawdopodobniej będziesz musiała zaopatrzyć się w dwie pary butów. Jedne – zabudowane, które ochronią Cię przed zimnem – mogą to być na przykład eleganckie botki w białym lub kremowym kolorze. Drugie zaś – na wesele, które odbędzie się najpewniej w ciepłym pomieszczeniu.

Jak wysoki obcas będzie najlepszy na wesele?

Wybierając buty na ślub i wesele, z pewnością zastanawiasz się, jak wysokie powinny być obcasy Panny Młodej. Na pewno nienajlepszym pomysłem będzie zakładanie bardzo wysokich obcasów, jeśli na co dzień w takich nie chodzisz. W ślubnych butach powinnaś czuć się nie tylko atrakcyjnie, ale także komfortowo. Wysokie obcasy, do których nie jesteś przyzwyczajona, mogą utrudniać Ci swobodne poruszanie się, a nawet zwiększać ryzyko upadku. Jeśli na co dzień nie chodzisz w wysokich szpilkach, postaw na szerszy obcas o wysokości 6-7 centymetrów – będziesz czuła się stabilnie.

 

Przygotowujesz się do ślubu? Novia Blanca pomoże Ci dobrać wyjątkową biżuterię do Twojej sukni ślubnej! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi kolekcjami.  

Udostępnij